دوره آموزش سرچ کنسول 2020

امتیازات:
4.6/5
musica-y-multimedia (1)

معرفی دوره

مقدمه دوره آموزش سرچ کنسول گوگل

ابزار گوگل سرچ کنسول (google search console) یکی از کاربردی ترین ابزار های شرکت محبوب و پرطرفدار گوگل بوده که به صورت رایگان در اختیار تمامی وبمستر ها قرار گرفته است، این ابزار به قدری قدرتمند می باشد که می تواند نرخ ورود کاربران به سایت شما را به میزان 1000 برابر  افزایش دهد! بله، دقیقا به میزان 1000 برابر. هدف ما نیز از برگزاری دوره آموزش سرچ کنسول جدید 2020 این است که نرخ تغییر کاربران به شکلی بسیار درست و اصولی تا 1000 برابر افزایش پیدا کند.

 

دوره آموزشی سرچ کنسول جدید

 

تغییرات متوالی و آپدیت های پی در پی در سرچ کنسول گوگل (وب مستر تولز)

هر نوع ابزاری در طی فعالیت خود برای بهبود روند خدمات، نیاز به ارائه آپدیت و بروزرسانی الگوریتم های خود است! ابزار گوگل سرچ کنسول نیز از این قاعده پیروی می کند و در طی فعالیت خود بار ها و بارها الگوریتم ها و شاخص اندازه گیری خود را بهبود بخشیده است.

در دوره آموزش سرچ کنسول نگاروردپرس تمامی این تغییرات و الگوریتم ها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته شده است و محتوایی که در اختیارتان قرار می گیرد به نوعی بهترین و مناسب ترین محتوایی است که با آخرین تغییرات این ابزار همخوانی مناسبی دارد.

 

معرفی دوره آموزش جامع Google Search Console

Google Search Console یک ابزار بسیار مفید، کارآمد و البته رایگان است که با استفاده از آن می توانید به راحتی به تحلیل کسب و کار خودتان بپردازید و در حالت کلی اطلاعاتی از عملکرد مثبت و منفی وبسایت خود به دست آورید!

هیچ ابزاری به قدر Google Search Console نمی تواند راهنمای شما در این مسیر پر پیچ و خم باشد! شما با بررسی آمار و ارقامی که از این ابزار استخراج می شود می توانید مسیر رو به رشد کسب و کار خودتان را به راحتی همانند یک متخصص مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

ما همواره در نگار وردپرس تاکید داشته ایم که برای رسیدن به جایگاه و رتبه برتر نیاز به مشخص نمودن مسیر راه (رودمپ) داریم، در این راستا شما با شرکت در دوره آموزش سرچ کنسول جدید می توانید مسیر راه کسب و کار خودتان را به راحتی شناسایی کنید و نقاط ضعف خود را بپوشانید تا با قدرتی بی نظیر نسبت به رقبا در صدر نتایج گوگل بدرخشید.

 

بررسی و رفع مشکلات سئو با ابزار سرچ کنسول

همان طور که اشاره نمودیم، ابزار گوگل سرچ کنسول یک ابزار  رایگان و بسیار  پرکاربرد است که اطلاعات بسیار منحصر به فردی از سئو وبسایت شما در اختیارتان قرار می دهد، به نحوی که آمار و ارقام و اطلاعاتی که در این وبسایت وجود دارد، در هیچ یک از ابزار های آنلاین وجود ندارد!

ابزار گوگل وبمستر به راحتی به شما کمک می کند تا بتوانیدبا نقاط ضعف و قوت سایت خود به آسانی آشنا شده و در صدد رفع مشکلات و افزایش روند رو به رشد سایت خود باشید.

 

نسخه جدید و یا قدیم ابزار سرچ کنسول!

چند وقتی است که این ابزار از نسخه قدیم خود فاصله گرفته و رنگ و بوی تازه تر  و حرفه ای تری را به خود جذب کرده است، از این رو در نسخه جدید می توانید شاهد افزایش عملکرد بهتر و ایده آل تر این ابزار باشید.

به صورت کلی اکثر بخش های ابزار قدیم به جدید منتقل شده است اما برخی دیگر هنوز حالتی قدیمی به خود دارد و جایگزین بهتری برای آن ها در نظر گرفته نشده است! از این رو در دوره آموزش گوگل سرچ کنسول (وبمستر تولز) ابتدا به نسخه جدید می پردازیم و تمامی بخش های آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم و سپس سَری به ابزار های نسخه قدیم می پردازیم و شما را با ویژگی های آن ها آشنا می کنیم.

 

گوگل سرچ کنسول قدیمی

گوگل سرچ کنسول قدیمی


دوره آموزشی سرچ کنسول جدید

گوگل سرچ کنسول جدید

 

 

آیا سرچ کنسول گوگل با وبمستر تولز تفاوتی دارد؟

بعضا دیده شده است که برخی از دوستان ابزار گوگل وبمستر تولز را با ابزار سرچ کنسول اشتباه می گیرند و تصور می کنند این دو ابزار تفاوت هایی با یکدیگر دارند! اما لازم است بدانید که ابزار  گوگل سرچ کنسول همان ابزار  وبمستر  تولز  قدیم است و هیچ تفاوتی میان این دو اسم، وجود ندارد. 

بنابراین گوگل کنسول جدید هیچ تفاوتی با وبمستر تولز قدیم ندارد!

 

بررسی ابزار های موجود در پنل جدید و قدیم؟

از سال 2018 ابزار سرچ کنسول دچار تغییر و تحول بسیایر عظیمی شد و نسخه جدیدی از آن رونمایی شد، با این حال برخی از ابزار های داشبورد قدیم جایگزینی برای آن ها در ابزار جدید پیدا نشده است و همچنان در پنل قدیمی خود سکونت دارند. در حالت کلی می توان تصویر زیر را به عنوان یک تصویر مناسب و ایده آل برای درک بهتر این موضوع در نظر داشت:

(ابزار های زیر هنوز جایگاهی برای آن ها در نسخه جدید وجود ندارد و با کلیک کردن بر روی آن ها مستقیم وارد داشبورد قدیمی سرچ کنسول خواهید شد.)

 

 

چه نوع اطلاعاتی می توانیم از سرچ کنسول به دست آوریم؟

ابزار سرچ کنسول اطلاعات بسیار مفید و محرمانه یا را در اختیار مدیران سایت ها قرار می دهد که عموما بررسی آن ها می تواند شما را به کسب نتایج برتر در نتایج جستجو امیدوارتر از قبل کند! در  ادامه به معرفی و بررسی برخی از اطلاعاتی می پردازیم که می توانیم می توانیم از وبمستر تولز گوگل آن ها را استخراج کنیم! لازم به ذکر است که تمامی این موارد در دوره آموزش گوگل سرچ کنسول به صورت مفصل توضیح داده شده است.

 • تعداد ورودی ‌های سایت از کشورهای مختلف
 • تعداد کاربران با دستگاه‌های مختلف
 • تعداد بازدید‌های سایت بصورت روزانه، هفتگی، ماهانه و …
 • تعداد کاربران موبایل، تبلت و وب سایت
 • تعداد کلیک ها و حضور در نتایج جستجو (ایمپرشن Impression)
 • بهترین برگه‌های سایت از نظر بازدید و رتبه
 • بهترین کلمات کلیدی سایت و جستجوها
 • تاریخچه تمام عملکرد سایت در نتایج جستجو
 • تعداد برگه‌های ایندکس شده در گوگل
 • تعداد خطاهای سایت و همینطور اشکالات امنیتی
 • و…

 

مسیر کسب رتبه با سرچ کنسول بسیار ساده است!

سئوکار ها همیشه به دنبال کلمات کلیدی پرجستجویی هستند که کاربران اصلی در گوگل به دنبال آن هستند! چه ابزاری بهتر  از سرچ کنسول که می تواند بهترین و مناسب ترین مسیر را برای کسب رتبه های برتر گوگل و شناسایی بهترین کلمات کلیدی برای ما هموار کند!

در واقع در سرچ کنسول جدید بخشی به نام “”عملکرد جستجو یا Performance”” وجود دارد که در قسمت “کوئری یا Query ” می توانید بهترین کلمات کلیدی وبسایت خودتان را استخراج کنید.

دوره آموزش سرچ کنسول حرفه ای

 

musica-y-multimedia-1.png

گزیده ای از نمونه تدریس

editar (1)

جلسات دوره

در این جلسه شما با سرچ کنسول به صورت کامل آشنا خواهید شد و می توانید درک بهتری از دوره و فرایند آن داشته باشید.

در این جلسه نحوه متصل کردن سایت به سرچ کنسول و مشکلاتی که در این مسیر ممکن است برای شما رخ دهد را به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم!

اگر به سیستم های وبلاگدهی همانند بلاگفا، بیان، پرشین بلاگ و… متصل هستید به راحتی می توانید بلاگ خود را به سرچ کنسول متصل کرده و آمار و اطلاعات آن را مشاهده کیند.

بخش property در واقع بخش مهمی در سرچ کنسول است که می توانید تعداد سایت های در دسترس خودتان را از این بخش مشاهده کنید. نکاتی که در این بخش وجود دارد به صورت کامل در دوره آموزش سرچ کنسول معرفی شده است.

بخش Overview در واقع یک نمای کلی از داشبورد گوگل سرچ کنسول است که در ویدئو با آن آشنا خواهیم شد.

بخش Performance یکی از مهم ترین و کلیدی ترین بخش های سرچ کنسول است که نکات بسیار حرفه ای و ایده آلی در آن قرار دارد و به بهبود وضعیت وبسایت شما تا حد بسیار زیادی کمک می کند. در این بخش شما می توانید با کلمات کلیدی هر صفحه، میزان سرچ و همچنین کلیک کاربرانتان آشنا شوید و با استراتژی هایی که در این دوره آموزش می بینید می توانید نرخ کلیک وبسایت خودتان را به میزان 1000 برابر افزایش دهید.

در این بخش می توانید محتوایی که در سایت منتشر می کنید تا در کمترین زمان به گوگل معرفی کنید! نکاتی که در این بخش وجود دارد بسیار حائز اهمیت است که به صورت مفصل به معرفی و بررسی آن ها می پردازیم.

وجود خطا در سایت ها می تواند باعث بروز مشکلاتی نظیر عدم کسب رتبه صحیح، ایندکس نشدن و… باشد. در همین خصوص بخش Coverage می تواند به شما کمک کند تا خطاهای موجود در وبسایت خودتان را به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. با این حال در دوره آموزشی سرچ کنسول به معرفی تمامی خطاها می پردازیم و حتی 1 قلم از آن ها را نیز جا نمی اندازیم.

پس از معرفی سایت به سرچ کنسول مهم ترین بخش، مربوط به بخش Sitemaps است که باید آن را به این ابزار معرفی کنید. شیوه معرفی سایت مپ نیز به طور کامل در دوره آموزش داده شده است.

یکی از بخش های بسیار کاربردی سرچ کنسول که از نسخه پیشین به تازگی به نسخه جدید منتقل شده است، بخش Removals است. این بخش خود از 3 بخش بسیار مهم تشکیل شده است که می توانید در آن صفحات موجود در گوگل را در صورت لزوم حذف کنید و…

بخش Enhancements نیز از دیگر بخش های مهم در سرچ کنسول است که به بررسی برخی از هشدار ها در وبسایتتان می پردازد. به عنوان مثال خطای سرعت صفحات را بررسی می کند و صفحاتی که سرعت آن ها پایین تر از حد معمول است را به شما گزارش می دهد.

این دو بخش نیز در سرچ کنسول مشکلات امنیتی و هگ رت به شما گوش زد می کنند که نکات آن به خوبی در ویدئو آموزشی سرچ کنسول در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

بخش Legacy tools and reports بخش هایی هستند که در سرچ کنسول وجود دارد که هنوز در نسخه پیشین قرار گرفته اند و جایگاه جدیدی برای آن ها در نسخه جدید قرار ندارد. این بخش در حال حاضر از 5 قسمت تهیه و تشکیل شده است که اطلاعات کامل تر آن را می توانید در دوره سرچ کنسول مشاهده کنید.و

در بخش Links شما می توانید اطلاعات کامل تری از لینک های داخلی وخارجی ای که در وبسایت شما وجود دارد، به دست آورید. همچنین می توانید با انواع انکرتکست هایی که از طریق لینک های خارجی به وبسایت شما داده شده اند، آشنا شوید. در واقع این بخش، بخش مناسبی برای کنترل لینک هاست.

بخش Settings نیز بخش بسیار مناسبی است که اطلاعات بسیار زیادی را در دل خود دارد! به عنوان مثال شما برای تغییر آدرس اصلی وبسایت خودتان حتما باید از بخش setting وارد Change of address شوید و اطلاعات تکمیلی را در این بخش وارد کنید.

medico

مخاطبان دوره

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

cara23

این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟

cara24
naturaleza (1)

دست‌آوردها

herramientas (1)

پیش‌نیاز ها

viaje (1)

نقشه راه

در این دوره خبری از اسلاید و پی دی اف نیست! ما به صورت تخصصی در ابتدا به بررسی تمامی مفاهیم موجود در وبسایت ماز خواهیم پرداخت و در نهایت به شما کمک می کنیم تا رقبای خودتون را به صورت کامل تحلیل و بررسی کنید. تا اینجای کار شما 80 درصد مسیر را طی نموده اید و 20 درصد مابقی آن نیز به تلاش و پشتکار شما بستگی دارد.

interfaz

مدرس دوره

علیرضا تسلیمی

(موسس و مشاور کسب و کار های اینترنتی)

علیرضا تسلیمی بنیان‌گذار و مدرس نگار وردپرس است. او می خواهد شما را از شَر آموزش های پی دی افی و اسلایدی راحت کند و به صورت پروژه محور تمامی موارد را در اختیارتان قرار دهد. او وسواس زیادی به مطالب آموزشی دارد و با قدرت بسیار بالایی محتوا را به شما انتقال می دهد.

علیرضا 4 سال است که در این زمینه فعالیت می کند و تجربه خوبی در مسائل کسب و کار و حوزه وردپرس دارد. او همچنین مشاور برند های زیادی بوده است که تا به امروز به موفقیت های چشم گیری رسیده اند.

tecnologia (1)

سوالات پرتکرار

بدون شک بله! ما همواره سعی می کنیم بروزترین آموزش های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

خوشبختانه این دوره نیاز به هیچ پیشنیازی ندارد! اما در صورتی که یک سایت فعال داشته باشید می توانید درک بهتری از موضوع داشته باشید.

بله! شعار دوره های آموزشی نگار وردپرس حذف اسلایدر و پی دی اف های آموزشی و ارائه مثال های کاربردی و کاملا عملی است.

تمام مباحثی که شما را به یک متخصص حرفه ای سرچ کنسول تبدیل می سازد را به شما آموزش می دهیم!

herramienta

تصاویر دوره

غیر حضوری

اطلاعات دوره

599.000 تومان

499.000 تومان

icon

گارانتی دوره

ما در نگار وردپرس به شما این تضمین را خواهیم داد چنانچه در پایان دوره، از کیفیت مطالب راضی نبوید، بدون هیچ گونه کم و کاستی در کمتر از  12 ساعت تمام مبلغ را به حساب شما عودت دهیم.

icon (3) (1)

مشاوره

شما می توانید قبل از ثبت نام در دوره های آموزشی نگار وردپرس به صورت مستقیم از مشاوره های رایگان قبل از خرید ما بهره مند شوید! تنها کافی‌است، فرم زیر را پر نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مشاوران آموزشی
نگاروردپرس
همراه شما هستند

guest
Inline Feedbacks
View all comments