آموزش رایگان سئو - تا انتهای متخصص شدن همراه شما هستیم!

آموزش رایگان سئو به صورت جامع و کاملا اصولی!

تفاوتی نداره که شما در چه سمت و جایگاهی قرار دارید! برای آن که بتوانید به گسترش روند کسب و کار خودتون کمک کنید نیاز به یادگیری مفاهیم پایه و آموزش سئو دارید. سئو فرایندی زمان بر و بعضا دشوار است اما اگر درست اجرا شود می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی فرایند کسب و کار شما داشته باشد، در این صورت می توانید متوجه ارزش آن شوید. ما در این بخش ابتدا به بررسی این موضوع می پردازیم که چرا شما نیاز به دیدن آموزش سئو دارید و چطور می توانید با استفاده از منابعی که در اختیار شما قرار می دهیم، در این مسیر گام بردارید.

آماده شروع هستی؟

اگه تخصص کافی ای تو این زمینه نداری، پیشنهاد می کنیم حتما از محتواهای آموزشی رایگان سئو استفاده کنید تا به درجه ای از آگاهی برسید و سپس در دوره تخصصی ما شرکت کنید تا به یک متخصص حرفه ای در سئو تبدیل شوید!

من هیچی بلد نیستم!

می خواهم متخصص شوم!

آموزش رایگان سئو از پایه تا حرفه ای!

در این ویدئو به صورت کامل توضیح می دهیم که سئو چگونه می تواند به کسب و کار شما جان تازه ای ببخشد و اینکه چرا کسب و کار شما نیاز به سئو دارد! همچنین به صورت کامل توضیح می دهیم که در این بخش (آموزش رایگان سئو) قراره چه اتفاق هایی بیوفته و شما چطور از 0 تا 100 می توانید گام به گام و مرحله به مرحله به یک متخصص سئو تبدیل شوید!

پس به هیچ عنوان ویدئو زیر رو از دست نده!

پخش ویدیو

دسترسی سریع به مطالب

سئو چیست و چرا باید آموزش های مرتبط با آن را یاد بگیریم؟

تا به امروز تعریف های بسیار زیادی از مفهوم سئو در سراسر جهان به وجود آمده است اما در یک زبان و بیان ساده می توان آن را مخفف عبارت Search Engine Optimization دانست! Search Engine Optimization در یک تعریف ساده یعنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو!

اما امروزه معنا و مفهوم سئو دچار دگرگونی خاصی شده است، چراکه امروزه دیگر هدف ما ازبهینه سازی سایت و یا سئو تنها موتور های جستجو نیستند، بلکه هدف اصلی ما از سئو به دست آوردن رضایت کاربران است.

گوگل علاقه بسیار زیادی به رضایت کاربران دارد، توجه به این مفهوم می تواند سایت شما را در رتبه های برتر گوگل قرار دهد، پس در حالت کلی می توان معنا و مفهوم جدیدی از سئو را مشاهده کرد، معنایی که رنگ و بوی تجربه کاربری می دهد.

در تعریف نهایی و امروی می توان سئو را فرایند بهینه سازی تجربه جستجو یا Search Experience Optimization دانست.

آموزش سئو

رضایت کاربر، فاکتور اصلی در کسب نتایج برتر گوگل!

برای آن که بتوانید در سئو به موفق قابل قبولی دست پیدا کنید، باید توجه ویژه ای به رضایت کاربر داشته باشید! این که کاربر از محتوا، محصول و یا وبسایت شما رضایت کاملی داشته باشد، نیازمند بررسی عوامل بسیار متعددی است. از این رو ما در مقاله “سئو چیست” به صورت کاملا حرفه ای به معرفی این موارد پرداخته ایم که با مطالعه آن می توانید اطلاعات بهتری را کسب کنید.

چطور سئو می تواند بر روی موفقیت و رشد یک کسب و کار تاثیر بگذارد؟

امروزه در مقایسه با 10 سال پیش، فرایند جستجو و سرچ در میان افراد افزایش یافته و همچنین وجود تلفن های همراه رونق بسیار قابل توجه ای به بازار اطلاعات و دسترسی سریع به آن ها داشته است. 

طی بررسی های انجام شده، روزانه میلیارد ها جستجو در گوگل با هدف دسترسی به طالاعات، خرید محصول و خدمات انجام می شود! حال اگر شما بتوانید خود را در بین نتایج برتر گوگل قرار دهید، سهم بسیار بالایی از میزان فروش را خواهید داشت.

سئو چگونه می تواند باعث افزایش فروش شود؟

موارد بسیار تخصصی ای در این زمینه وجود دارد که در این بخش نمی خواهیم به بررسی آن ها بپردازیم اما در حالت کلی و ساده تر تصور کنید که شما به دنبال تهیه و خرید یک محصول همانند گوشی موبایل هستید.

اولین کاری که انجام می دهید این است که تلفن همراه خودتان را برمی دارید و عبارت مدنظر خودتان را در گوگل وارد می کنید، حال گوگل به شما نتایجی نشان می دهد که طبع شما بر روی سایت هایی کلیک می کنید که رتبه بالاتری در گوگل دارند!

قدرت سئو اینجا مشخص می شود، چراکه شما با استفاده از سئو می توانید کاربر را به یک خریدار تبدیل کنید.

رفتار کاربر نشان دهنده رضایت او از سایت شما!

درست زمانی که کاربر وارد وبسایت شما می شود تازه فرایند رفتار، از او مشخص می شود. به بیانی دیگر ممکن است کاربر به وبسایت شما سر بزند اما عدم چیدن درست صفحات در موبایل و همچنین لپ‌تاپ مانع از ماندن کاربر در صفحه خواهد شد. در این وصرت، او صفحه را به سرعت ترک کرده و وارد وبسایت دیگری خواهد شد.

درست این رفتار به الگوریتم های گوگل هشدار می دهند که این سایت بر اساس رفتار تعداد زیادی از کاربران، نمی تواند پاسخ گوی نیاز آن ها باشد. در این صورت نتایج دچار تغییر خواهد شد و وبسایت شما رتبه خود را از دست خواهد داد.

 

چرا کسب و کار ها نیاز به آموزش سئو دارند؟

شما به عنوان یک کسب و کار فعال برای کسب درآد، افزایش فروش و مشتری نیاز به آموزش seo دارید تا بتوانید با اجرای برخی از تکنیک ها و تاکتیک ها کاربران را به سوی وبسایت خودتان فراخوانی کنید. با این حال اگر شما به عنوان مدیر یک کسب کار نیاز به آموزش seo ندارید، بهتر است آن را برون سپاری کنید!

اما آیا برون سپاری سئو فرایند درست و مطمئنی است؟ در پاسخ به این سوال می توان جواب + و _ داد! اما چرا؟

1- سئو سایت ارزان نیست!

همان طور که می دانید رقابت میان کسب و کار های امروزی عامل اصلی موفقیت در آن ها است و به علت وجود شرکت های مختلف خدمات سئو ، می توان قیمت های متفاوتی را نیز شاهد بود. در همین خصوص سئو سایت ارزان نیست چراکه ارتباط کاملی با درآمد و فروش وبسایت شما خواهد داشت.

در برخی از موارد در کسب و کارهایی شاهد هستیم که با افزایش سئو و فرایند های آن و ارتقای رتبه در نتایج گوگل، درآمد های آن ها ماهانه چند صد برابر افزایش پیدا کرده است.

2- انتخاب متخصص همواره کار سختی است!

تعداد متخصصینی که در این عرصه فعالیت می کنند به شدت بالاست و شما برای انتخاب یک مجموعه و یا فرد همواره دچار سردرگمی خواهید بود! علاوه بر این اگر از دانش مناسبی در این حوزه برخوردار نباشید در جلسات مشاوره سئو متاسفانه درک درستی از مفاهیم نخواهید داشت! با این حال سعی کنید متنوع ترین و بهترین شرکت خدمات رسانی را انتخاب کنید و نمونه کار های آن ها را با دقت مشاهده کنید.

3- سئو فرایند زمان بری است و نیاز به صبر و حوصله دارد!

تعداد متخصصینی که در این عرصه فعالیت می کنند به شدت بالاست و شما برای انتخاب یک مجموعه و یا فرد همواره دچار سردرگمی خواهید بود! علاوه بر این اگر از دانش مناسبی در این حوزه برخوردار نباشید در جلسات مشاوره سئو متاسفانه درک درستی از مفاهیم نخواهید داشت! با این حال سعی کنید متنوع ترین و بهترین شرکت خدمات رسانی را انتخاب کنید و نمونه کار های آن ها را با دقت مشاهده کنید.

4- نیاز به آموزش سئو همواره الزامی است!

بررسی موارد فوق به خوبی نشان می دهد حتی اگر شما قصد برون سپاری پروژه های خود را داشته باشید باید حتما به علم سئو آشناییت کامل داشته باشید تا بتوانید فرایند کاری مجموعه و شخص را زیر نظر داشته باشید. در این صورت می توانید از بروز هزینه های سرسام آور جلوگیری کنید.

بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما از دوره آموزشی سئو نگار وردپرس استفاده کنید تا بتوانید اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.

چه زمانی می توان شخصا سئو وبسایت خودمان را در دست بگیریم؟

در حقیقت نمی توان زمان مشخصی را برای این موضوع در نظر گرفت، با این حال عوامل بسیار مهمی در موفقیت سئو تاثیر گذار هستند که باید تمامی موارد را در نظر بگیرید تا بتوانید شخصا بر روی سئو وبسایت خودتان فعالیت کنید.

اگر پروژه شما آنقدر ها هم بزرگ نیست می توانید با استفاده از مفاهیمی که در دوره های آموزشی سئو وجود دارد، پروژه خودتان را به پایان برسایند.

در سوی دیگر اگر پروژه بسیار بزرگ و هدفمندی دارید باید حتما از متخصص استفاده کنید! چراکه علاوه بر خدمات سئو شما نیاز به خدمات لینک سازی، خدمات تولید محتوا، خدمات سئو فروشگاهی، رپورتاژ آگهی و… خواهید داشت.

معرفی بهترین منابع برای آموزش سئو سایت

منابع همیشه مهم ترین دست آورد ما برای یادگیری است، از این رو اگر ما بخواهیم در سئو نیز پیشرفت قابل توجه ای داشته باشیم باید به منابعی مراجعه کنیم که در خصوص “آموزش سئو سایت” مقالات مناسبی را برای کاربران تدارک دیده اند.

شما اگر این عبارت را در گوگل جستجو کنید با نتایج بسیار متنوع ای مواجه خواهید شد که در برخی از آن ها گفته ها کامل با سایت دیگر و منبع دیگر در تناقض است، از همین رو انتخاب بهترین منبع برای آموزش سئو سایت همواره سخت و دشوار است زیرا در صورت انتخاب نادرست منبع، شما دچار ضرر های مالی و زمانی خواهید شد.

در همین خصوص به شما پیشنهاد می کنیم حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید تا بتوانید منبع مناسب و کاملی را داشته باشید.

1- اولین گام: آموزش سئو مبتدی

اگر شما به عنوان یک تازه کار قصد ورود به بازار سئو را دارید و می خواهید اطلاعات کامل تری در این حوزه کسب کنید در مرحله اول باید حتما با الفبای سئو آشنا شوید! الفبای سئو که در آموزش سئو مبتدی بسیار مورد اهمیت واقع شده است، به معرفی و بررسی تمامی عبارات و اصطلاحاتی می پردازد که در این مسیر گریبان گیر شما خواهند بود!

توصیه می کنیم حتما در اولین گام آموزش سئو رایگان، واژه نامه سئو نگار وردپرس را مطالعه کنید.

2- دومین گام: کتاب آموزش سئو

مرحله دوم در یادگیری و آموزش سئو، مطالعه کتاب هایی است که در این حوزه نوشته شده اند! زیرا انسجام و پیوستگی مطالبی که در کتاب های آموزشی وجود دارد در مقالات و یا سایر موارد رایگان دیگر به راحتی پیدا نمی شود. با این حال ما در نگار وردپرس بخشی به نام کتاب های مفید در حوزه آموزش سئو را ایجاد نموده ایم تا شما بتوانید به راحتی به تمامی منابع آموزشی به صورت رایگان دست پیدا کنید.

لازم به ذکر است که در این بخش علاوه بر وجود کتاب های آموزشی سئو، کتاب های دیگری در این زمینه وجود دارد که مطالعه آن ها بدون شک می تواند شما را به هدف نهایی نزدیک تر و نزدیک تر سازد.

3- سومین گام: فیلم آموزش سئو

پس از طی نمودن 2 مرحله فوق، شما نیاز به مشاهده فیلم های آموزشی سئو دارید تا بتوانید ارتباط کاملی با محتوای تصویریی و صوتی برقرار کنید. در برخی از موارد ممکن است خوانده های خود را فراموش کرده باشید، اما به راحتی می توانید در بخش “فیلم آموزش سئو” تمامی خوانده های خودتان را در کمترین زمان ممکن مرور کنید. (این بخش کاملا رایگان است.)

4- چهارمین گام: شرکت در دوره آموزش سئو

حال که شما با مفاهیم اولیه سئو و اصطلاحات آن آشنا شده یاد، نوبت به شرکت در دوره آموزش سئو است! دوره های آموزشی سئو این فرصت را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به دانش و تجربه ای بسیار تخصصی دسترسی داشته باشید.

تجربه ای که ممکن است پس از 5 سال به دست آورید را در قالب ویدئو های آموزشی در عرض 1 الی 2 ماه به صورت کامل، اصولی و حرفه ای به دست آورید تا بتوانید همانند سایر دانشجویان ما سخت ترین کلمات ممکن را سئو کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به “دوره جامع آموزش سئو” مراجعه کنید.

آموزش سئو pdf پی دی اف - رایگان و جامع

اگر علاقه به یادگیری سئو دارید و می خواهید کتاب هایی به صورت پی دی اف را در تلفن همراه خود نگهداری کنید، بهترین انتخاب، انتخاب کتاب های آموزش سئو pdf است. این دسته از محصولات به صورت رایگان در نگار وردپرس موجود است و شما می توانید به راحتی آن ها را دانلود کنید.

هزینه آموزش سئو چقدر است؟

هزینه آموزش سئو در برخی از موارد می تواند کاملا متفاوت باشد! به عنوان مثال خصوصی بودن کلاس های آموزشی خود باعث افزایش هزینه خواهد شد اما در سوی دیگر کلاس های جمعی و یا دوره های آموزشی چون به صورت عمومی به فروش می رسند از قیمت متفاوت تری را برخوردار هستند.

با این حال سطح آموزش، کیفیت، ارائه مطالب و… از مهم ترین مواردی هستند که می تواند در هزینه آموزش سئو و قیمت گذاری آن تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

آموزش رایگان سئو به صورت مقاله - ویدئو - پادکست و کتاب

در ادامه رویکرد بسیار بزرگی در نگار وردپرس برای شما عزیزان آماده ساخته ایم! (این بخش به صورت مرتب آپدیت می شود) که شامل مقالات مرتبط در حوزه سئو، ویدئو های آموزشی سئو، پادکست های بسیار جذاب . شنیدی در حوزه سئو و بهینه سازی سایت است. اگر می خواهید سئو را به صورت اصولی و حرفه ای یاد بگیرید به هیچ عنوان این بخش را از دست ندهید!

مقالات آموزشی سئو از پایه تا پیشرفته

ویدئو های مقدماتی آموزش سئو رایگان تا تخصصی

پادکست های رایگان و آماتور گونه سئو!

کتاب های رایگان آموزش سئو

سوالات متداول

چطور می توان سئو را رایگان یاد گرفت؟

شما با استفاده از منابع و نکاتی که در این بخش برای شما وجود دارد می توانید به سادگی آموزش سئو را به صورت رایگان، حرفه ای و منظم بدون سردرگمی شروع کنید.

بهترین روش یادگیری سئو چیست؟

از آن جایی که منابع و مقالات در سراسر وب به صورت گسترده و نامنظم در کنار یکدیگر چیده شده اند، با این حال برای یک مبتدی یادگیری این مفاهیم می تواند طاقت فرسا باشد! با این حال بهترین راه برای آموزش سئو به صورت مبتدی، مطالعه کتاب است.

آیا مشاهده آموزش های رایگان برای سئو مفید است؟

قطعا بله! آموزش های سئویی که به صورت رایگان در وبسایت نگار وردپرس وجود دارد، می تواند مسیر متخصص شدن شما را بسیار ساده و هموار کند.

نظرات

0 0 vote
Article Rating
guest
0 تعداد نظرات
Inline Feedbacks
View all comments